Kāda apdrošināšana piemērota Tavam auto?

Par auto apdrošināšanu dzirdējis ikviens, taču ne visiem ir pārliecība, kādos gadījumos tā nepieciešama un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA

OCTA ir sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. OCTA apdrošināšana atmaksā zaudējumus, ko transportlīdzekļa vadītājs ir nodarījis trešās personas veselībai vai īpašumam avārijā, ko izraisījis viņš. OCTA apdrošināšana ir aktuāla prasība ikvienam spēkratam, kas piedalās ceļu satiksmē. Uzzini vairāk te!

Tiesības saņemt apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne vien otra transporta līdzekļa vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri atradušies transporta līdzeklī, kas atzīts par vainīgu negadījuma izraisīšanā.

KASKO apdrošināšana

Vēl viens apdrošināšanas variants ir KASKO apdrošināšana. Šī apdrošināšana atmaksā zaudējumus, kas radušies konkrētā auto īpašnieka izraisītā ceļu satiksmes negadījumā vai tad, ja auto tiek apzagta vai nolaupīta. KASKO atlīdzina automašīnas remonta izmaksas. KASKO polises iegāde nav obligāta , tomēr, ja auto iegādāts līzingā vai kredītā, polises iegāde ir obligāta . KASKO apdrošināšana ir pieejama daudzveidīgam transportlīdzekļu klāstam – ne vien vieglajām automašīnām, bet arī kravas automašīnām, autobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem.

KASKO apdrošināšana ir labs OCTA polises papildinājums, jo tādā veidā transporta līdzeklis tiek apdrošināts pret zaudējumiem, kas radušies šādos gadījumos:

> Ceļu satiksmes negadījumos;
> Ugunsgrēkos;
> Stipra lietus, vētras, krusas dēļ;
> Zādzības un vandālisma gadījumā;
> Dzīvnieku radīto bojājumu gadījumā

Iegādājoties KASKO, papildus iespējams izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām atbilstošus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

Plānojot noformēt OCTA vai KASKO polisi, būtiski izvērtēt vairākus apdrošināšanas variantus – tas palīdzēs atrast optimālāko risinājumu.

Nianses, kas nosaka apdrošināšanas polises cenu

Kā minēts , OCTA un KASKO polišu izmaksas katrā indivduālā gadījumā tiek noteikta atsevišķi.

Piemēram, OCTA polises izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, tiek vērtēta arī transportlīdzekļa vērtība, noteiktie apdrošināšanas riski un pašriska lielums.

Comments are Disabled